پنج شنبه, 12 اسفند 1395 ساعت 16:10

مبارزان کمونیست - زنده باد هشت مارس روزجهانی زن!

مبارزان کمونیست - زنده باد هشت مارس روزجهانی زن!
هشت مارس امسال را در شرایطی جشن می گیریم که جنبش زنان و برابری طلبی با یکی از دورانهای پر مخاطره و تاریخی خود روبرو گشته است. با وجود گذشت چند قرن از حاکمیت نظام مزدی بر جهان، این نظام نه تنها زن ستیزی و نا برابری بین زن و مرد را مرتبا تولید و باز تولید میکند، تعرض گسترده و همه جانبه ای را علیه زنان آغاز کرده است. تا کنون تصور بخشی از مردم بر این باور بود که توحش قرون وسطائی ضد زن محدود به نیروهای مذهبی و در راس آنها دولت ها و جریانات اسلامی است. اما سر کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، نشان داد که قدرت گیری او و نیروهای مذهبی در جهان ریشه در سیستم سرمایه داری دارند.
در هشت مارس امسال زنان و مردم آزادیخواه در جهان با بربریت اسلامی علیه زنان و در راس آنها دولت جمهوری اسلامی، و هم چنین با زن ستیزی و راسیسم ترامپ قرار گرفته اند. ترامپ و خامنه ای و روحانی و طالبان و امثال اینها هر یک بنوعی علیه زنان و برای تقویت جنبش های مذهبی و ضد زن صف بسته اند. کاخ سفید، این پرچمدار دمکراسی در جهان، پدیده ترامپ را در خود جای داده تا شارلاتیسم و راسیسم و زن ستیزی و ارتجاع بورژوازی را به سطح نرمهای عادی و قابل دفاع بالا بکشد و بر جامعه بشری تحمیل نمایند. اعتراض میلیونی مردم متمدن جهان در ماه ژانویه ۲۰۱۷ در شهرهای آمریکا و اروپا صف قدرتمند خود در مقابل با آنها را بنمایش گذاشت.
روز جهانی زن، روز مبارزه و اعتراض به هر گونه نابرابری در جامعه و آپارتاید جنسی و جدا سازی جنسیتی است. جنبش رهائی زنان در ایران با مبارزات مستمر خود علیه قوانین جمهوری اسلامی و با ابتکارات متنوع مبارزاتی و مقاومت روزانه اش این رژیم را در ترس و خوف دائیمی فرو برده است. در جامعه ایران هیچ عرصه ای از زندگی نیست که به میدان مبارزه علیه جمهوری اسلامی تبدیل نشده باشد. جدا سازی زن و مرد در دانشگاه و مدارس و ورزشگاه و اتوبوس و محل کار، حجاب، هنر، ورزش، جشن و شادی همه و همه آنها تبدیل به میدان های مقاومت و تقابل زنان و مردم آزادیخواه با این رژیم هار اسلامی گشته اند. کل جامعه هم وضعیت مشابه جنبش زنان را به خود گرفته است. روزانه شاهد اعتراض و اعتصاب کارگران، بازنشستگان، معلمان، پرستاران، رانندگان، جوانان بیکار، مردم در شهر ها بخاطر نبود خدمات شهری و مدافعین محیط زیست و حیوانات هستیم.
هشت مارس را در چنین شرایطی در ایران جشن می گیریم. می توانیم روز بین المللی زنان را به روز مبارزه علیه قوانین اسلامی و آپارتاید جنسی، جدا سازی جنسیتی و حجاب و روز مبارزه علیه تبعیض و فقر و نابرابری و راسیسم تبدیل کینم. هشت مارس روز اعتراض ما به جامعه سرمایه داری و بی حقوقی زنان است. زنان و مردم آزادیخواه باید این روز را بهر طریقی که امکانش باشد در مراسم های کوچک و بزرگ و در تجمع های دوستانه و خانوادگی جشن بگیرند.
 مبارزان کمونیست این روز را به همه زنان در جهان و انسانهای آزادیخواه و متمدن تبریک میگوید.
 
زنده باد هشت مارس، روز جهانی زن
مبارزان کمونیست
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ برابر اول مارس ۲۰۱۷

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید