دوشنبه, 08 آبان 1396 ساعت 10:59

تهیه و تنظیم: پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستان

تهیه و تنظیم: پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستانبیکاری گسترده در ایران مقصر کیست!  - پردل زارع
اعتراض کارگران شهر داری بوکان
روز شنبه بیست و دوم مهر ماه تعدادی از کارگران شهرداری بوکان به دلیل عدم پرداخت سه ماه حقوق معوقه شان  از طرف کارفرما دست از کار کشیدند.
حمله نیروی انتظامی به کاسبکاران مرزی
روز  یک شنبه بیست و سوم مهر ماه  نیروی انتظامی شهرستان  سرپل ذهاب با محاصره و حمله به کاسبکاران مرزی در روستای  جابری  قصد توقیف اموال آنان را  داشت که با مقاومت مردم محلی روبرو شد و در نتیجه  نتوانست اموال کاسبکاران را توقیف کند.
خودکشی یک زن در سنندج
روز جمعه بیست و هشتم مهر ماه یک زن به نام آرزو قبادی در پارک جنگلی شهر سنندج  اقدام به خودکشی کرد.
اعتراض کارگران کارخانه تولید خوراک دام و طیور
روز  جمعه بیست یکم مهر ماه کارگران ناراضی کارخانه تولید خوراک دام و طیور در اعتراض به عدم پرداخت حقوق های معوقه  دوازده ماه گذشته شان از طرف مدیریت کارخانه و اخراج کردن جمعی از کارگران ناراضی از سر کارهایشان برای مدت چند ساعت دست از کار کشیدند و خواستار استخدام دوباره همکاران شان و پرداخت حقوق های معوقه شان شدند.
کشته شدن یک راننده با گلوله نیروهای انتظامی
روز پنج شنبه بیست و هفتم مهر ماه یک راننده اهل شهرستان مهاباد  با نام  شهاب محمدی با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی شهرستان مهاباد به دلیل مشکوک بودن به  داشتن بار قاچاق کشته شد. به گفته شاهدان عینی ،ماشین راننده مقتول هیچ نوع باری را حمل نمی کرده است.
اعتراض  اهالی شهرستان سردشت
روز شنبه بیست و نهم مهر ماه یک کولبر به نام پشتیوان معین با شلیک گلوله نیروهای مرزبانی شهرستان سردشت جان سپرد و در نتیجه  این عمل رژیم ، اهالی شهرستان سردشت در مقابل فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراض امیز زدند.
حمله نیروی انتظامی ارومیه به مردم
در پی اعلام تجاوز یک  سرایدار مدرسه در محله اسلام آباد در استان ارومیه به یک دختر دوازده ساله دانش آموز،  مردم خشمگین محل به مدرسه حمله کرده ند و پلیس و نیروی انتظامی در دفاع از این عمل زشت با مردم خشمگین درگیر شدند و چند نفر را بازداشت کردند.
اعتراض کارگران شهرداری کرمانشاه
روز سه شنبه سوم آبان ماه  کارگران قراردادی شهرداری استان کرمانشاه به دلیل عدم پرداخت حقوقهای معوقشان  در مقابل استانداری دست به اعتراض زدند و خواستار پرداخت حقوق های  معوقشان از طرف شهرداری و کارفرما شدند.
اعتراض کارگران درسنندج
به گفته کارگران ناراضی پروژه بانتا آبیدر شهر  سنندج،  مدت سه ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند و همزمان از طرف اداره بیمه به آنان اعلام شده است که حق بیمه این کارگران از طرف شرکت پیمانکاری پ داخت نشده است.
خودکشی یک زن در پاوه
روز جمعه بیست و هشتم مهر ماه یک زن پنجاه ساله به نام فانوس عزیزی اهل آبادی باینگانی از توابع شهرستان پاوه دست به  خود سوزی زد  و همان روز در بیمارستان استان کرمانشاه به دلیل  جراحات وارده جان سپرد.
تهیه و تنظیم: پردل زارع
۲۹ اکتبر ۲۰۱۷

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید