دوشنبه, 30 مرداد 1396 ساعت 18:05

پردل زارع- اخبار کارگری

پردل زارع- اخبار کارگری بیکاری گسترده در ایران مقصر کیست!  - پردل زارع

زخمی شدن یک کارگر بوکانی
بر اثر نبود ایمنی کار در محوطه کارگری ، یک کارگر ۴۵ ساله بوکانی روز دوشنبه نُه مرداد ماه در حین کار کردن به داخل یک چاه که عمق آن ۲۲ متر بود سقوط کرد و بعد از چند ساعت  از همکاری مردم محل با  نیروهای امدادی توانستند که کارگر زخمی که از ناحیه پا و کمر دچار مصدومیت شده بود را از چاه بیرون کشند.

آتش سوزی در جنگهای جوانرود
بر اثر آتش سوزی در جنگهای دور و بر  شهرستان جوانرود بیش از چندین هکتار از محیط زیست این شهرستان از بین رفته است. این آتش سوزی  از طرف شهرستان پاوه به جنگلهای شهرستان جوانرود  رسیده است،مدت دو روز است که ادامه دارد و تاکنون این آتش سوزی به صورت کامل خاموش نشده است .

اعتراض کارگران در سنندج
روز دوشنبه نُه مرداد ماه تعدادی از کارگران در سنندج دست به اعتراضی چند ساعت در جلوی فرودگاه شهر سنندج زدند. این اعتراض همراه بود با آمدن وزیر راه و ترابری به شهر سنندج. به گفته کارگران ناراضی بیش از چند سال از تاریخ مقرر شده برای دریافت خانه های مسکن مهر به کارگران میگذرد و تا به امروز بیش از نصفی از این کارگران خانه های خود را دریافت نکرده آند و  هر بار مجبور میشوند مبلغی اضافه تر از مبلغ قرار دادی به پیمانکار بپردازند.

کشته و زخمی شدن کولبران در مرز بانه
روز یک شنبه هشت مرداد ماه سه کولبر کورد در منطقه مرزی شهرستان بانه  درمنطقه مرزی به اسم  " دوله بی "  مورد کمین و شلیک  نیروهای انتظامی ایران قرار گرفتند که بر اثر این تیر اندازی یک کولبر کشته و دو کولبر دیگر زخمی میشوند.

مرگ یک کارگر در سنندج
روز شنبه هفتم مرداد ماه یک کارگر شیرینی  فروشی به اسم "مهران حیدری " بر اثر تصادف جانش را از دست داد. این تصادف در جلو دانشگاه علوم پزشکی شهر سنندج صورت گرفته است.
مرگ یک کشاورز درسنندج
روز چهار شنبه یازدهم مرداد ماه یک کشاورز اهل روستای باینچوب از توابع شهر سنندج بر اثر‌ شکسته شدن دستگاه حرمان کوب در حین کار کردن جانش را از دست. این کارگر دارای هشت دختر و یک پسر میباشد.

مرگ یک کولبر
روز چهار شنبه یازدهم مرداد ماه  یک کولبر اهل روستای  حجران از توابع شهرستان پیرانشهر به اسم "جلال بالان" بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان مهاباد  در اثر تیر اندازی نیروهای مرزبانی شهرستان سردشت  جان خود را از دست داد.

جان باختن سه کارگر نقده ای
روز جمعه ۱۳ مرداد ماه سه کارگر اهل  شهرستان نقده  در روستای " گول سندوس " در حین حفاری یک چاه در عمق ده متری  دچار گاز گرفتگی شدند و قبل از رساندنشان به بیمارستان  جان شان را از دست  دادند. اسامی کارگران " مسعود طالب پور، جلیل عزیزیان، و سالار مرادیان است.

واژگونی تانکر حامل سوخت در دیواندره
از آغاز سال ۱۳۹۶ تاکنون  واژگونی ۲ دستگاه تانکر حامل سوخت در جاده‌های شهرستان دیواندره اتفاق افتاده است که ضرر جبران ناپذیر را به منابع طبیعی و محیط زیست این شهرستان وارد کرده است  و بومیان این منطقه را دچار مشکلاتی مانند نبود آب آشامیدنی سالم روبرو کرده است. دومین مورد از واژگونی تانکرهای حامل سوخت در مرداد ماه امسال در روی پل نساره رخ داد که موجب ریخته شدن مواد شیمیایی داخل تانکر به رودخانه قزل اوزن  شد.

کشته شدن زنان در کردستان
قوانین مرد سالارانه تنیده در ارتجاع اسلامی عامل هر نوع ظلم و ستم و جنایت بر علیه زنان است . جنایاتی که به درازای تاریخش ننگینش، زنان را قربانی کرده است. چند روز پیش سمیه ویسی زن ۲۰ ساله در شهرستان دهگلان زیر کتک های شوهر و خانواده شوهرش کشته شد، ویک  قربانی دیگری به قربانیان سیستم مرد سالارانه اسلامی افزوده شده.
بیکار شدن ۱۲۰ کارگر کارخانه بستنی عسل
بیش از پنج ماه است که تعداد ۱۲۰ نفر از کارگران کارخانه بستی عسل در کردستان به دلیل بسته شدن کارخانه بیکار شده اند و تاکنون از طرف مدیریت این کارخانه به کارگران بیکار شده خبری مبتنی بر باز گشایی کارخانه داده نشده است.
عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری سنندج
بیش از سه ماه است که کارگران شهرداری سنندج که در شهرک صنعتی شماره یک و سه مشغول به فعالیت هستند هیچ حقوقی دریافت نکرده اند و کارفرما از پرداخت حقوق به آنها خود داری کرده است و هر بار کارگران را با دادن وعدهای دروغین  و دادن حقوق و مزایایی در نزدیک ترین زمان ممکن  راضی کرده است. در این میان کارگران یک  هستند که با ماهی ۴۵۰ هزار تومان مشغول به فعالیت هستند.
زخمی شدن یک کارگر بوکانی
یک کارگر بوکانی در کارگاهی در خیابان دانشجو به دلیل کار با مواد آتش زا دچار حریق شد. مردم و آتش نشان های شهر بوکان توانستند به موقع هم آتش و هم فردی که دچار حریق شده بود را توانستند خاموش کنند. اما در این حادثه یکی از افراد محلی و یک آتش نشان هم دچار حریق سطحی‌شدند.
بیکار شدن ۱۲۰ کارگر معدن طلای تکاب
روز چهار شنبه بیست وپنجم مرداد ماه امسال تعداد ۱۲۰ نفر از کارگران معدن طلایی تکاب  که هر کدام بیشتر از ده سال سابقه کاری داشتند به علت بسته شدن معدن بیکار شدند.
خودکشی یک  کاگر
روز سه شنبه بیست و چهارم مرداد ماه یک کارگر کورد اهل شهر سنندج  به نام پیام مرادی در شهر تهران به علت بیکاری دست به خودکشی زد.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید