جمعه, 28 تیر 1392 ساعت 12:15

گزارشی از برگزاری مراسم سیزدهمین سالروز ترور پنج نفراز رفقای کمونیست در شهر سلیمانیه

گزارشی از  برگزاری مراسم سیزدهمین سالروز ترور پنج نفراز رفقای کمونیست در  شهر سلمانیه


روز 14 ژوئیه 2000 نیروهای مسلح اتحادیه میهنی کردستان عراق در همدستی با جمهوری اسلامی ایران و با فرمان رحیم صفوی فرمانده وقت سپاه پاسداران  به خودرو حامل پنچ تن از کادرها و اعضای حزب کمونیست کارگری عراق تیراندازی کرده و در جا رفقا هاوری لطیف، ابراهیم محمد، امید نیک بین، محمد مصطفی و عبدل باسط محسن را  به قتل رسانند. طی این مدت به رسم هر ساله احزاب کمونیست کارگری عراق، کردستان و حکمتیست مراسمهایی را در کشورهای گوناگون برگزار کرده اند. مراسم امسال به فراخوان حزب کمونیست کارگری کردستان بر مزار رفقای جان باخته در شهر سلمانیه برگزار گردید. در این مراسم رفقا رحمت فاتحی، نسرین محمودی آذر، سلام زیجی و رضا کمانگر بعنوان هیئتی از طرف رهبری حزب حکمتیست شرکت کردند. در این مراسم تاج گلهایی بر مزار رفقا قرار گرفت، تاج گل حزب حکمتیست توسط رفیق رحمت فاتحی تقدیم گردید.


در ادامه رفیق محسن کریم از طرف رهبری حزب کمونیست کارگری کردستان پیرامون این واقعه وعاملین و سیاستهایی که منجر به ترور رفقای جان باخته شده بود سخنرانی کرد، سپس رفیق رضا کمانگر عضو کمیته مرکزی به نمایندگی از حزب حکمتیست سخنرانی کرد. رضا کمانگر ضمن خو ش آمد گویی به حضار وتسلیت به خانواده جانباختگان و فعالین جنبش کمونیست کارگری و اعلام همدردی، اظهار داشت که‌  رفقای جانباخته، کادرهای جنبش کمونیزم کارگری بودند که جرم آنها دفاع از آزادی و برابری، دفاع از حقوق کارگر، دفاع از حقوق زن و کودک و در یک کلام مدافعین پیگیر برای رفاه و آسایش و ایجاد یک دنیای بهتر بودند.


 رضا کمانگر در ادامه سخنان خود به عاملین و مجریان این جنایت اشار کرده و گفت دستور ترور رفقای ما از طرف رحیم صفوی فرمانده سپاه پاسداران صادر شده و توسط رهبران اتحادیه میهنی اجراء گردید. او تأکید کرد که ما نه فراموش میکنیم و نه میبخشیم، عاملین ومجریان این جنایت در کردستان عراق باید دادگاهی شوند و روزی هم میرسد که سران جمهوری اسلامی هم بجرم صدور فرمان ترور این رفقا محاکمه و مجازات شوند.


بدنبال یکی از فعالین جنبش کارگری هم پیام کوتاهی را خطاب به‌ حاضرین ایراد کرد.


لازم به توضیح است که  تلوزیون روداو از این مراسم گزارشی تهیه و در پایان با رضا کمانگر هم مصاحبه کرد.
حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست
24 تیر 1392
15 ژوئیه   2013

IMG_3684.JPG

IMG_3667.JPG

IMG_3725.JPG

IMG_3755.JPG

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید