سه شنبه, 15 مرداد 1392 ساعت 05:00

اطلاعیه کمیته کردستان حزب حکمتیست: کارگران ذوب آهن زاگرس را نباید تنها گذاشت مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

250 از نفرکارگران اخرا ج شده " کارخانه ذوب آهن زاگرس کردستان ، در ادامه  اعتراضات مستمر  تا کنونی خود  در روز 31 تیر ماه 1392، طبق کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ، ابراهیم ملا بیگی کارفرمای کارخانه را موظف به امضای مفاد توافق نامه ای نمودند که بظاهر مطالبات کارگران اخراجی را برآورده می کرد. همانوقع نیز مشخص بود که این ترفندی بیش نیست و برای مهار و گسترش صف اعتراضات و  متفرق کردن صف متحد کارگران معترض می باشد.  همانموقع کارگران تاکید کرده بودند که عملی شدن این مفاد اساس می باشد و باید آنرا به کارفرما قبولاند. روزبعد از امضاء توافق نامه، ابراهیم ملا بیگی آنرا تکذیب نمود و عملا از زیر بار آن شانه خالی کرد و نهادهای مربوطه حکومتی نیز آنها را بسر دوانده اند.

ولی علیرغم آن، کارگران زاگرس همچنان بر مطالبات  مندرج در  توافق نامه و قبولاندن آن به کارفرما پیگیرانه و  متحدانه به اعتراضات خود در جلو اداره کار و شرکت تعاونی و دیگر نهادهای حکومتی شهر قروه ادامه داده اند.

بنا بر  تازه ترین خبر رسیده، صبح روز شنبه 12 مرداد ماه 1392  کارگران کارخانه ذوب آهن زاگرس،  پس از " عزیمت به کارخانه و امضای دفتر حضور و غیاب با در دست داشتن صورتجلسه " مفاد توافقات " در  کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی"، در مقابل اداره کار شهرستان قروه دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان اجرای  مفاد توافقات شدند..

در حالی که "  محمد رسول شیخی زاده فرماندار شهر قروه "  با احضار برخی از نمایندگان کارگران، وقیحانه آنان را تهدید کرده بود که ادامه تجمعات اعتراضی کارگران تبعات امنیتی برای آنان خواهد داشت، اما کارگران بی توجه به تهدید او در روز 12 مرداد ماه نیز دست به تجمع اعتراضی زدند. نماینده های کارگران در جلسه هفته قبل نیز به محمدرسول شیخ زاده اعلام کرده بودند،  که از خواست خود کوتاه نمی آیند و به اعتراضات خود تا تحقق کامل خواستهایشان ادامه خواهند داد..

در ادامه این اعتراضات، مسئولین اداره کار با زور و فشار  نمایندگان کارگران  را به جلسه فراخواندند. اما   علی خالدیان رئیس اداره کار این شهر، در جلسه  با جوابهای سربالا به نمایندگان کارگران اعلام کرد که  مفاد توافقات " صورتجلسه کمیسیون اصل نود "  ارزشی ندارد و از آنان خواست بجای تجمعات اعتراضی، برای پیگیری مطالباتشان تا 18 مرداد 1392 میتوانند شکایت کنند و ... اما کارگران فولاد زاگرس پس از تجمع خود اعلام کردند که همچنان به اعتراضاتشان  برای رسیدگی به خواستهای خود ادامه خواهند داد.

کمیته کردستان حزب حکمتیست، ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی از  اعتراضات جمعی و مستمر " کارگران کارخانه ذوب آهن زاگرس کردستان " برای دستیابی به مطالبات برحق شان، از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهد کرد و بر ضرورت تجمع مستمر و متحدانه و همبسته کارگران و اعضای خانواده هایشان و دامن زدن به مبارزه ای اجتماعی تاکید می کند.  نباید  کارگران کارخانه ذوب آهن زاگرس  را تنها گذاشت، باید به بهترین نحو ممکن آنها را یاری و مورد حمایت قرار داد. ما تمام احزاب و جریانات سیاسی، کارگری، آزادیخواه و برابری طلب در شهرهای قروه و سنندج را به حمایت و پشتیبانی از این حرکت اعتراضی کارگران در ابعاد اجتماعی به هر شیوه ممکن  برای متحقق شدن مطالبات شان  فرا می خواند..

زنده باد مبارزه متحدانه  و یکپارچه کارگران ذوب آهن زاگرس کردستان

زنده باد همبستگی طبقاتی کارگران!

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری- حکمتیست

13 مرداد ماه 1392

خواندن 1744 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 مرداد 1392 ساعت 01:27

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید