جمعه, 22 دی 1396 ساعت 17:46

سعید یگانه - آزادی دستگیر شدگان فقط با اتحاد و همبستگی مردم عملی است

سعید یگانه -  آزادی دستگیر شدگان فقط با اتحاد و همبستگی مردم عملی استsaied
زلزله سیاسی طی روزهای گذشته در ایران لرزه بر اندام رژیم جمهوری انداخت و فشار مبارزات مردم تاکنون شکاف عمیقی بر پیکره آن وارد کرده است، که همه سران رژیم را به دروغگویی و انکار حقایق و پرده پوشی تحولات جامعه امروز ایران وا داشته است. جمهوری اسلامی در وارونه انگاشتن حقایق و منحرف کردن افکار عمومی مهارت خاصی دارد و این روزها که در نتیجه قیام مردم در تنگنا قرار گرفته اند همه خوایص نفرت انگیز و مردم ستیزانه خود را رها کرده و با فیلتر کردن شبکه های اجتماعی دروغهای شاخدار تحویل افکارعمومی می دهند.

طی روزهای گذشته با شروع قیام مردم علیه استثمارگران حاکم برایران قابل پیش بینی بود که رژیم نیروهای سرکوبگر و اوباشان اسلامی را برای سرکوب اعتراضات مردم راهی خیابانها خواهند کرد. در طول این اعراضات تاکنون بیشتر از سه هزار نفر دستگیر و در زندانها زیر اذیت و آزار و شکنجه قرار گرفته اند. ۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و طبق خبرهای موثق تاکنون ۵ نفر از دستگیر شدگان زیر شکنجه جلادان اسلامی جان باختند. بخشی از دستگیر شدگان شبانه با شبیخون به منازل مردم توسط سازمان اطلاعات مخوف اسلامی صورت گرفته و بخشی نیز از فعالین شناخته شده و قدیم زندانیان سیاسی می باشند که دستگیر و زندانی شده اند. با شروع اعتراضات سازمان اطلاعات رژیم  فعالین شناخته شده کارگری و مدنی را در خیلی از شهرها از جمله در کردستان تهدید به دستگیری و بازداشت کرده است.

جمهوری اسلامی و زندانبانان جنایتکار رژیم طبق معمول علت مرگ سینا قنبری از بازداشت شدگان را به سیاق همیشگی خودکشی اعلام کرد. گزارشهای تاکنونی دست کم مرگ از چهار نفر دیگر خبر میدهد که دو مورد آن در قرنطیه زندان وحشت اوین صورت گرفته است. وحید حیدری جوان دستفروش شهر اراک و محسن عادلی از جمله این جانباختگان هستند. باقری رئیس ستاد ارتش کشته شدن ۲۲ نفر از انقلابیون را هنگام اعتراضات خیابانی به نیروهای ناشناخته نسبت داده و بیشرمانه عنوان کرده که نیروی مسلح به خیابانها نفرستاده اند. اصلاح طلبان مجلسی برای دلجویی و کاهش خشم مردم، صحبت از پیگیری سرنوشت دانشجویان بازداشتی به میان آورده اند. حالا که اوضاع عوض شده و به تنگنا افتاده اند، سران رژیم از حق اعتراض مسالمت آمیزصحبت می کنند. فراموش کرده اند که سالهای طولانی اعتراض مسالمت آمیز صنفی کارگران، معلمان، بازنشستگان و بقیه اقشار مردم را در خیابانها با خشونت و سرکوب جواب می دادند و رهبران و فعالین آنان را دستگیر و روانه زندانها می کردند.  

مردم و افکار عمومی، جمهوری اسلامی، زندانها، دستگاههای نظامی و سرکوبگر را خوب می شناسند. به این دلیل و به درست از سرنوشت بازداشت شدگان نگرانند. شرایط زندانها، شکنجه و تجاوز، اهرمی شناخته شده برای تسلیم و شکستن زندانیان است که در زندانهای جمهوری اسلامی جاری است و به این دلیل مردم و خانواده زندانیان نگران فاجعه ای دیگر و "کهریزک" دیگری هستند. اعتراض چند روزه خانواده زندانیان برای اطلاع از سرنوشت فرزندانشان و آزادی آنان با تهدید و ارعاب سرکوبگران روبرو شده است. با این وصف نتوانستند جلوی اعتراض و تحصن آنان را بگیرند و اعلام کردند که حاصرند همه داخل زندان اوین شوند.

رژیم جمهوری اسلامی تلاش می کند با دستگیری و کشتن جوانان و حاکم کردن فضای رعب و وحشت بر جامعه، مردم را از ادامه اعتراضات باز دارد. تلاش می کند مردم را دلسرد و برای مقابله بعدی با مردم وقت بخرد. بیشتر از سه دهه است که رژیم جمهوری اسلامی با تمام اهرمهای فشار و سرکوب و اختناق مانع به پاخواستن مردم برای پاک کردن وحوش اسلامی از صحنه جامعه شده اند. نه باید به این جانیان امان داد. آزادی دستگیر شدگان و همه زندانیان سیاسی در دست قدرتمند توده های مردم، کارگران، زنان و جوانان انقلابی نهفته است. باید متحدانه و یکپارچه به حمایت از خانواده زندانیان سیاسی برخاست و اجازه ندهیم که جمهوری اسلامی جنایت بیافریند. باید جلو همه زندانها را در همه شهرها اشغال کرد و با تحصن جلوی زندانها و مجلس اسلامی و فشار اعتراضات مداوم رژیم اسلامی را وادار به عقب نشینی و آزادی بی قید و شرط همه زندانیان کرد.

جمهوری اسلامی تماما در بن بست است. قیام سراسری مردم هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی و استثمارگران را در تنگنا قرار داده است. تا قیامی دیگر و شکستن در زندانهای رژیم جنایتکار اسلامی و آزادی همه زندانیان سیاسی متحد و یکپارچه مانع جنایات دیگر شویم.

١١ ژانویه ٢٠١٨

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید