جمعه, 15 دی 1396 ساعت 16:39

جمال کمانگر - هفت روزی که ارکان نظام را به لرزه در آورد!

جمال کمانگر - هفت روزی که ارکان نظام را به لرزه در آورد!جنگ جهانی برسر انتقال شریان گاز از خاک سوریه به اروپا!  - جمال کمانگر
رحمان فضلی وزیر کشور طی سخنانی  درروز پنج شنبه 14 دیماه  هنگام معارفه استاندار جدید سمنان گفت:" حوادث اخیر را نظام با مدارا حل کرد." و دوباره با طرح  اتهامات نخ نما و بی اساس  مردم عاصی از بیکاری، فقر، بی عدالتی و اختناق و استبداد سیاسی در ایران  را "عامل بیگانگان" معرفی کرد. فرمانده جنایتکار سپاه پاسداران هم "ختم فنته 96" را اعلام کرده است. بی دلیل نیست که فرمانده ارتش جمهوری اسلامی موسوی به تازه گی پیام فرستاده و از آمادگی ارتش برای سکوب آنچه "اغتشاش گران" خواند،  خبر داده است.
 اما رحمان فضلی در روز روشن دروغ میگوید. و برای نشان دادن اقتدار رژیم در حال مرگ جمهوری اسلامی و تحقیر حرکت عظیم صدها هزار نفر که در بیش از 70 شهر کوچک و بزرگ در یک هفته گذشته ارکان نظام متحجر اسلامی را به لرزه درآورده اند،  میگوید:" حتی 42 هزار نفر هم نبوده اند؟ نظام حتی نیازی ندیده است که " شورای امنیت ملی " تشکیل جلسه بدهد و در محل و شورای تامین شهرستانها "غائله" خاتمه داده شده است. جهت یاد آوری به رحمان فضلی و همپالگی هایش در "دولت اعتدال و امید " باید گفت:جانباختن بیش از 22 نفر جوان بی گناه و مجروح شدن دهها نفر دیگر و به اسارت در آوردن بیش از 1200 نفر از مبارزین چند روز اخیر اوج "مدارا"ی نظام را نشان داد. جمهوری اسلامی بدون سرکوب یک روز هم دوام نمی آورد.
 اما بر خلاف سخنان فضلی و سایر فرماندهان جنایتکار رژیم اعتراضات کماکان  در شهرهای زیادی در اشکال متفاوت ادامه پیدا کرده است.
 برای روشن شدن حقیقتی که 7 روزی ارکان نظام اسلامی را به لرزه در آورده است  و آنرا تا آستانه فروپاشی سوق داده است. یادآوری موضع گیری بعضی از سران رژیم در هر دو طیف اصلاح طلب و اصول گرا ترس واقعی اشان از سرنگونی را برملا میکند.
 برای ثبت در تاریخ خوب است که چکیده ای از موضع گیری های اخیر سران جنایت کار جمهوری اسلامی در مورد عمق و گسترده گی اعتراضات یک هفته گذشته را با هم مرور کنیم تا هراس کلیت نظام از سرنگونی بدست مردم مبارز و آزادیخواه ایران بر همگان عیان شود.  خامنه ای بعد از یک سکوت طولانی سرانجام در یک جمع کوچک اعتراضات برحق مردم که برای نان،کار و آزادی بود به "دشمنانی" نسبت داد که برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی "هم پیمان" شده اند. البته خامنه ای قول داده است که در این زمینه حرفهایی که دارد بزند اما همه ما که تحولات درون جمهوری اسلامی را دنبال میکنیم اذعان داریم که  نماینده رهبر در روزنامه کیهان زبان حال شخص "آقا" هستند و در این زمینه در 11 دیماه با کمال بی شرمی مردم شریف و زحمتکش ایران که از 40 سال حاکمیت جمهوری اسلامی به ستوه آمده اند را " یک مشت آشوبگر" که به گفته ی وی" در حد و اندازه تفاله داعشی ها هم نیستند". شریعتمداری برای پرونده سازی شعار معترضان را به سایت وزارت خارجه اسرائیل نسبت داده است. با این ادبیات سخیف مردم شریف و آزادیخواه ایران را خطاب قرار داده است." برای جارو کردن این جرثومه‌های فساد و تباهی و پیاده نظام مفلوکی که به نیابت از دشمنان ملت به خیابان آمده‌اند فقط یک "یا حیدر" بسیجیان کافی است." خامنه ای بیشتر از این حرف ها نخواهد زد و همین اراجیف را دوباره تکرار خواهد کرد.
جناح های مختلف رژیم به خوبی معنای  "اصلاح طلب اصول گرا ، دیگه تمومه ماجرا"  را دریافته اند. همه یک صدا از خاتمی که  ظاهرن "ممنوع التصویر" شده  بود تا روحانی و عباس عبدی پاسدار-ژورنالیست تا جلایی پور و محمد علی ابطحی معاون خاتمی و دهها مهره دیگر رژیم هم صدا با خامنه ای و حسین شریعتمداری شده اند  و مردم بیکار و معترض را آشوبگر و خواهان اشد مجازات برای آنها شدند.
ابراهیم رئیسی مسئول کارتل اقتصادی آستانه قدس رضوی هم از قصد "دشمنان" برای ایجاد "فتنه جدید" با "سوار شدن بر موج مطالبات معیشتی و اقتصادی مردم" سخن گفته است. اما پاسدار-ژورنالیستها کمتر از خامنه ای و شریعتمداری علیه مردم سرنگونی طلب ایران سخن نگفته اند بلکه گوی سبقت را از آنها هم ربوده اند. حمیدرضا جلایی‌پوردر این باره گفت: " متأسفانه در آسمان ايران، كركسان سرنگونی‌طلب (سلطنت طلبان و منافقان در ائتلاف با ترامپ و نتانياهو و پول عربستان) به قصد طعمه‌خواری در حال پروازند تا در بزنگاه‌ها ضربه كاری را خدای نكرده نه فقط به نظام سياسی كه به كليت و تماميت ايران بزنند". جلایی‌پور در نهایت افزود:"ما ايرانيان در روزهای آينده بايد مواظب سرنگونی‌طلبان باشيم، چون اقدامات خشونت‌آميز آنها استعداد آن را دارد كه درهای جهنم را به روی ايران عزيز باز كند". باید به  جلایی پور گفت که 40 سال است با سر کار آمدن جمهوری اسلامی "درهای جهنم " به روی مردم باز شده است و تا سرنگونی رژیم این درها بسته نخواهد شد. از همین طیف اصلاح طلب عباس عبدی روی دیگر سکه شریعتمداری را از خود نشان داد و طی یادداشتی  به تاریخ 11 دیماه در روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد، گفت:"چرا هیچ‌کس کاری نمی‌کند؟"، "بی‌تفاوتی" در مقابل "رفتارهای غیرمدنی و خشونت‌آمیز" را بدتر از "اصل این رفتارها" دانست. وی در ادامه  نوشت:"شايد بسياری از افرادی كه در اين اتفاقات شركت كردند، ناآگاه يا عصبانی باشند. آنان هم محصول عملكرد ما و حكومت هستند، ولی اين واقعیت نیز مسئوليت ما را بيشتر می‌كند كه در برابر هرگونه تخريبی كه ثبات و امنيت ايران و بقای تمدن ايرانی را نشانه می‌رود واكنش نشان دهيم."
باید به این طیف وتمام کسانی که برای حفظ وضع موجود علیه مردم ایران شمشیر را از روبسته اند، گفت: گورتان را گم کنید. مردم در هفت روز گذشته از روی جنازه توهم اصلاح رژیم عبور کردند.  مردم باید هوشیار باشند که تمام تلاش همه طیف های رژیم حفظ ارکان ضد بشری حکومت اسلامی است. با سقوط رژیم تمام آنها را در دادگاههای مردمی محاکمه و به سزای چهار دهه جرم و جنایت علیه مردم ایران خواهیم رساند. حتی  اگر جمهوری اسلامی در کوتاه مدت موفق به سرکوب این اعتراضات شود دیگر نمیتواند مانند قبل از 6 دیماه به حکومت جنایتکارانه اشان ادامه دهند. جنبش سرنگونی طلبانه مردم سنگر های مهمی را فتح کرده است که قابل بازگشت نیستند. بحران رژیم مزمن تر از این است که با وعده های توخالی و سر خرمن اصلاح طلب و اصول گرا جواب بگیرد. جمهوری اسلامی جوابی نه برای اقتصاد، نه برای مشروعیت خود، نه برای موج ضدیت مردم با آخوند و اسلام دارد و نه چشم اندازی برای بهبود اوضاع وجود دارد. ممکن است با سرکوب، چند صباح دیگری به حیات ننگینشان ادامه بدهند اما این رژیم با قهر انقلابی مردم سرانجام سرنگون خواهد شد. بیش از هر دوره ای نیاز به سازمان و تشکل در محل کارو زیست. باید  شوراهای کارگران و مردم معترض در محلات و کارخانه ها بسرعت برپاشود. مبارزه ما با جمهوری اسلامی ممکن است افت و خیز داشته باشد اما آنچه حتمی است سرنگونی جمهوری اسلامی است.

جمال کمانگر

4 ژانویه 2018

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید