شنبه, 09 دی 1396 ساعت 10:02

تهیه و تنظیم: پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستان

تهیه و تنظیم: پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستان بیکاری گسترده در ایران مقصر کیست!  - پردل زارع
 خودکشی یک شهروند در مهاباد
روز پنج شنبه یک مرد هفتاد و سه ساله  به نام احمد احمدیان  اهل شهرستان مهاباد به دلیل مشکلات خانوادگی خود را حلق آویزو به زندگی خود پایان دراد.
مرگ سه نفر به علت انفجار مین
روز دوشنبه   دو زن و یک مرد اهل مناطق مرزی شهرستان مهران به علت انفجار مین جانشان را از دست دادند. مین های به جا مانده از جنگ هشت ساله ایران و عراق در مناطق مرزی تاکنون جان انسانهای فروانی را گرفته است.   
آمار بالای بیکاری در استانهای غربی ایران
رئیس کار و امور اجتماعی ایران  اعلام کرد که در ایران بیش از ۱۲ میلیون نفر زیر خط فقر زندگی میکنند،  و بیش از ۲۴ درصد  از  جوانان جامعه بیکار هستند . این آمار در استانهای غربی کشور دو برابر دیگر استانهای ایران است.
اعتراض کارگران شهرداری بوکان
کارگران شهرداری بوکان بیشتر از سه ماه است حقوقهای معوقشان را دریافت نکرده آند. تعداد این کارگران که به بیشتر از  ۱۰۴ نفر نیز میرسد اعلام کرده اند که در صورت عدم پرداخت حقوقهای معوقه شان از طرف شهرداری بوکان  دست به اعتراض میزنند.
درخواست کمک هزینه ۳۰۰ هزار تومانی برای مدرسه
در بعضی از  مدرسه های شهرستان پیرانشهر نامه های برای درخواست کمک هزینه های ۳۰۰ هزار تومانی برای خانوادهاه ارسال گشته است که بیشتر خانوادها به دلیل فقر و بیکاری  امکان دادن این پول را به مدارس ندارند. مدیران مدارس به خانوادهای اعلام کرده اند در صورت ندادن این پول فرزندانشان از امتحان آخر سال محروم میشوند.
مرگ یک کولبر به علت سرما
یک کولبر اهل یکی از روستاهای شهرستان اشنویه به نام عبدالله مستوفی  به علت گیر کردن  درسرمای زمستانی مناطق مرزی جانش را از دست داد.
بیکار شدن بیش از صد کارگردر ارومیه
روز گذشته بیش ازصد کارگر کارخانه دستکش حریر در استان ارومیه به دلیل بسته شدن این کارخانه از کار بیکار شدند. مسئولان علت بسته شدن این کارخانه را نداشتن مواد کافی و گران شدن آن برای کارخانه اعلام کرده اند.
 زخمی شدن یک کولبر به علت انفجار مین
یک کولبر به نام لقمان واحدی که پیش تر به علت انفجار مین زخمی شده بود. پزشکان اعلام کردند که دو چشم و یک پایش را از دست داده است و اکنون در شرایط جسمانی بدی به سر میبرد.
اخراج بیش از ۱۵۰ کارگر شهرداری مریوان
شهرداری شهرستان مریوان در یک جلسه با اعضای شهرداری ۱۵۰ نفر از کارگران بخش خدمت گذاری را اخراج کرد. این کارگران اعلام کرده اند که حقوق پنج ماه را دریافت نکرده آند. کارگران شهرداری مریوان به دلیل اخراج و ۸ ماه حقوق پرداخت نشده دیروز چهارشنبه ۶ دی ماه جلو شهرداری این شهر دست به اعتصاب زدند.
تهیه و تنظیم: پردل زارع
۱۸ دسامبر ۲۰۱۷

 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید