دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 16:57

تهیه و تنظیم: پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستان

تهیه و تنظیم: پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستانبیکاری گسترده در ایران مقصر کیست!  - پردل زارع

خودکشی یک شهروند بوکانی
روز سه شنبه شانزدهم آبان ماه  یک شهروند اهل شهرستان بوکان به علت فقر و نداری از راه حلق آویز کردن خود به زندگیش پایان داد.
مرگ یک کارگر
روز یازدهم آبان ماه یک کارگر اهل آبادی انزلی از توابع استان اورمیه در حین کار کردن به علت نبود ایمنی کار جان خود را از دست داد.
اعتراض کارگران مرزی باشماق
روز یک شنبه چهاردهم آبان ماه کارگران مرزی باشماق به علت نبود جای خواب و نبود خدمت گذاریهای بهداشتی در محل کار خود در مرز باشماق در مقابل دروازه مرزی باشماق دست به اعتراض زدند.
مرگ یک زن به علت خطای پزشکی
روز یک شنبه چهاردهم ابان ماه  یک شهروند سردشتی  به نام فرزانه سامی به علت خطای پزشکی در حین زایمان بعد از چند روز بستری بودن در بیمارستان جان سپرد.
اعتراض مردم شهرستان خوی
روز دوشنبه پانزدهم آبان ماه تعدادی از مردم ناراضی  شهرستان خوی به علت کشته شدن یک کاسبکار مرزی به نام رسول یوسفی دست به تجمع اعتراضی زدند و خواستار محاکمه قاتلین رسول یوسفی شدند.
خودکشی یک زن بوکانی
یک زن ۲۷ ساله بوکانی به اسم شیدا نوری روز دوشنبه پانزدهم ابان ماه به علت اختلاف خانوادگی از راه حلق آویز کردن به زندگی خود پایان داد.
مرگ یک کارگر درسنندج
یک کارگر درشهرسنندجی به نام رضا مرادی هنگام کار در یک ساختمان مسکونی به علت نبود ایمنی کار و سقوط از بلندی  در حین کار کردن  بعد از چند روز در بیمارستان جان سپرد.

گرفتن پول زور از دانش آموزان تیکاب
با باز شدن مدارس در ایران مدیران بعضی از مدارس شهرستان تیکاب به خانوادهای دانش آموزان اعلام کردند که باید ۱۰۰ هزار تومان برای پول نصب دوربین مدارس پرداخت کنند در غیر اینصورت فرزندانشان از ادامه تحصیل در نیمه سال محروم میشوند.
سقوط یک کولبر در سردشت
به دلیل تعقیب و گریز نیروهای انتظامی شهرستان سردشت به دنبال کولبران  و کاسبکاران مرزی ،روز دوشنبه پانزدهم آبان ماه یک کولبر به نام محمد شریف جلالی از ارتفاعات این شهر سقوط کرد و در بیمارستان شهرستان سردشت  بستری شده.
مرگ یک دختر در شهرستان پاوه
در چند روز گذشته یک  زن جوان به نام شیوا محمدی اهل آبادی هانه گرمه‌له  از شهرستان پاوه به دلیل انفجار گاز خانگی  و سوختگی ناشی از انفجار گاز روز گذشته در یکی از بیمارستان های استان اصفهان جان سپرد.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید