سه شنبه, 11 مهر 1396 ساعت 09:36

هیرش مجید نیا - بستن مدرسه کودکان افغانی، اقدامی فاشیستی توسط حکومت اسلامی ایران!

هیرش مجید نیا - بستن مدرسه کودکان افغانی، اقدامی فاشیستی توسط حکومت اسلامی ایران!از مه ۱۹۶۸ تا مه ۲۰۱۶ پاریس - هیرش مجید نیا
در هفته گذشته و هنگام بازگشایی مدارس در اول مهرماه،آموزش و پرورش استان یزد در اقدامی نژادپرستانه به تفکیک مدارس کودکان ایرانی از کودکان افغانی دست زده است.توجیه به غایت راسیستی اموزش و پرورش استان یزد ظاهرا "عدم رعایت نظافت از جانب افغانی های مهاجر و شکایت اهالی بومی منطقه از مهاجران افغان"بوده است.
توجیه و دستاویز نژادپرستانه مسئولین اموزش و پرورش یزد بخشی از کلیت ماهیت فاشیستی حکومت اسلامی ایران در قبال مهاجرین و کارگران مهاجر افغان و خانواده هایشان است که در طی سی و هشت ساله گذشته به طرق مختلف و با تبلیغات نژادپرستانه حکومتی در تحقیر و سرکوب کارگران مهاجر افغان تا کنون تداوم داشته است.
روز اول مهرماه امسال در حین مراجعه دانش اموزان افغان به مدرسه "جهاد"واقع در شهرستان شاهدیه استان یزد،این کودکان با تجمع نفرت آمیزی روبرو میشوند که تعدادی از افراد مردم درب ورودی مدرسه را بسته اند و مانع از ورود دانش آموزان افغانی به مدرسه میشوند.و ازاینکه کودکان مهاجر افغان که ظاهرا تنها جرم شان این است که مهاجر هستند و در سرزمین مقدس ایران بدون اجازه ازکشور میزبان!!! زندگی می کنند،در واقع تمام سیستمهای فاشیستی برای توجیه کشتار و جدا سازی و گیت سازی قومی و نژادی چنین دستاویزهای مهوعی را برای تحقیر و بی حقوق کردن اقلیتی از انسانها  بکار میبرند.
از فاشیسم هیتلر،فرانکو و موسولینی گرفته  تا فاشیسم اسلامی خمینی تا اردوغان جنایتکار همگی چنین استدلالاتی را برای کارهای ضد انسانی خود داشته اند.خود برتر پنداری و زنو فوبیا و بیگانه هراسی دست مایه چنین اقدامات و تبلیغات فاشیستی بوده است که گاه و بیگاه حکومت سرمایه داری اسلامی ایران برای مهاجر ستیزی و مشخصا برضد کارگران افغان براه می اندازد. ادامه چنین سیاست غیر انسانی ای اکنون از زبان مسئولین آموزش و پرورش استان یزد برای محروم کردن دانش آموزان از حق تحصیل برابر به جرم غیر خودی بودن و افغان بودن توجیه قانونی پیدا کرده است.
برکسی پوشیده نیست که کارگران مهاجر افغان در ایران جزو بی حقوق ترین و کم درآمدترین بخش طبقه کارگر هستند و قریب به چهل سال است که این کارگران  بهمراه خانواده هایشان بدلیل وجود جنگ و ناامنی و کشت و کشتار در افغانستان مجبور به مهاجرت به ایران شده اند و در مشاغل سخت و زیان بارو در شرایط غیر استانداردی مجبور به کار با دستمزد کم و بدون بیمه شده اند.
این خانواده های کارگری از هیچ گونه حق و حقوقی در ایران برخوردار نیستند تا جایی که هزاران کودک کار و فرزندان خانواده های افغان در ایران وجود دارند که فاقد شناسنامه و برگه های هویت هستند چراکه حکومت اسلامی ایران آنها را به رسمیت نمی شناسد.
همچنین اکثر این خانواده های کارگری در بیغوله ها و دخمه های حاشیه کلان شهرهایی چون تهران و مشهد سکنی گزیده اند و در فقر و فاقه بسر میبرند.کودکان آنها حق تحصیل و در واقع امکان تحصیل را در مدارس ندارند و اکثر کودکان خانواده های مهاجر مجبور به کارکردن در کوره پزخانه ها،مرغداری ها،مزارع و در تهران مشخصا بعنوان کارگران رفتگر یا تفکیک کننده زباله برای کارفرماهای ریزودرشت شهرداری ها در حال استثمار شدن هستند و جالب اینکه بایستی ماهانه پولی را هم بعنوان شارژکارت های زباله جمع کنی  و مجوز کار برای زباله یابی به شهرداری ها پرداخت نمایند.
در حقیقت اقدام چندش آور و فاشیستی اداره  آموزش و پرورش استان یزد شمایی کلی از ماهیت و سرشت ضد انسانی حکومت اسلامی ایران و سیستم معیوب و پوسیده آموزشی اش است.
محروم کردن کودک از حق تحصیل و شادی و رفاه به جرم ملیت و نژاد و مذهب تنها از قاموس لجن فاشیسم اسلامی بر می آید.تبلیغات فاشیستی ای که میزان رشد جرم و جنایت را در جامعه به دوش مهاجرین می اندازد تنها مختص به حکومت اسلامی ایران نیست،در اروپا و آمریکا هم بخش راسیست و راست جامعه برای توجیه گندکاری های سیستم نئو لیبرال و هیئت حاکمه دول بورژوازی مهاجرین را به سیبل راسیستها و شهروندان همخون و خودی تبدیل میکند.
اما قطب آزادیخواه وکمونیست جامعه در این مصاف طبقاتی همواره در برابر فاشیسم و اشکال مختلف بروز آن ایستادگی کرده و آن را به عقب رانده است.حکومت جنایتکار اسلامی ایران سرمنشا و علت العلل بروز تعصبات ملی و نژاد پرستی و تعصب کور در جامعه است. بایستی مردم آزادیخواه و برابری طلب به حکومت اسلامی و ارگانهای سرکوبگرش اجازه این تبلیغات مسموم فاشیستی را ندهند.تحصیل رایگان و برابر حق هر انسانی صرف نظر ازهویتهای کاذب نژاد ، قوم و مذهب و غیره در جامعه است.
سرنگون باد حکومت فاشیسم اسلامی ایران
هیرش مجیدنیا
30/9/2017

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید