سه شنبه, 11 مهر 1396 ساعت 09:33

پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستان

پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستان بیکاری گسترده در ایران مقصر کیست!  - پردل زارع
آزادی متهمان پرونده قتل مسلح حسینی
متهمان پرونده آتش سوزی عمدی " مسلح حسینی" کارگر در سنندج به قرار وثیقه آزاد شدند. متهمان پرونده آتش سوزی که از عوامل اداره شهر داری سنندج بودند در مورخه دوم شهریور ماه امسال اقدام به آتش زدن عمدی خانه یک کارگردر سنندج به نام مسلح حسینی کردند که در این‌ آتش سوزی این کارگر‌دچار حریق شد و پس‌از چند روز در  یکی از بیمارستانهای شهر تبریز جان داد‌.  
اعتراض خریداران مسکن مهر سنندج
روز چهار شنبه  بیست نهم شهریور ماه جمعی  از خریداران  مسکن مهر سنندج به دلیل عدم تحویل واحدی مسکونی از طرف پیمانکاران و اداره مسکن و شهر سازی شهر سنندج  در مقابل استانداری  و اداره مسکن و شهر سازی شهر سنندج دست به اعتراض زدند و خواستار آماده شدن واحدهایی مسکونی  خود  شدند.  
خودکشی یک دختردر شهر سقز
روز گذشته یک دختر شانزده ساله اهل شهرستان سقز به نام " اسرا میرزایی"  به دلیل اختلاف خانوادگی به زندگی خود پایان داد.
اعتراض  رانندگان  سنندج
روز یکشنبه بیست ششم  شهریور ماه جمعی از رانندهای  بین شهری سنندج به دلیل عمل نکردن مسولان اداره حمل و نقل استان  در مقابل اداره  حمل و نقل سنندج دست اعتراض   زدند و خواستار دادن بیمه بیکاری و برطرف کردن مشکلات رانندهای این شهر شدند.
کشته شدن یک  کولبر کورد
روز دوشنبه بیست هفتم شهریور ماه یک کولبر به نام " سلیمان قادری " اهل روستای " اشخلی" از توابع شهرستان سردشت  با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی سردشت کشته شد.
مرگ یک کارگر
یک کارگر اهل منطقه  کلاترزان شهر سنندج به نام " محمد کریم کریمی  زر"  در هنگام کار در سد  در حال ساخت بنیر به دلیلی نا معلومی جان سپرده است.
دستگیری یکی از اعضای صنفی معلمان در سنندج
روز دوشنبه بیست هفتم شهریور ماه یکی از اعضای صنفی معلمان کردستان در شهر سنندج با نام "مختار اسدی " از طرف نیروهای اطلاعاتی شهر سنندج دستگیر شد  و برای محاکمه به دادگاه انقلاب استان تهران انتقال داده شده است.
 زخمی شدن یک کولبر
در چند روز گذشته یک کولبر  دیگر به نام " جهان محمود لو"  در منطقه مرزی خوی به دلیل فرار از کمین نیروهای انتظامی دچار سقوط از یک دره شده. نیروهای مردمی منطقه این کولبر را به بیمارستان شهرستان مهاباد انتقال داده اند.
بیکاری  کارگران مرزی
کارگران و کولبران مرزی  که در مرز میان  ایران و عراق مشغول به کار حمل بار و وسایل بودند از یک روز پیش به دلیل برگزاری  رفراندوم  در کردستان عراق و بسته شدن مرزهای ایران با عراق بیکار شده اند‌.
مرگ یک کارگر
روز گذشته یک کارگر اهل شهرستان کامیاران   به نام  جمشید مارابی  هنگام عبور از جاده  به سختی مجروح شد و امروز در بیمارستان شهرستان کامیاران جان باخت.

***

 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید