سه شنبه, 11 مهر 1396 ساعت 09:31

فرزاد عبدالله پوران - درهم آمیختگی تفکرات اسلامی و مردسالارانه با اهداف فاشیستی و نژادپرستانه

فرزاد عبدالله پوران - درهم آمیختگی تفکرات اسلامی و مردسالارانه با اهداف فاشیستی و نژادپرستانه
تصویر فوق صفحه اول یکی از روزنامه های منتشر شده در عراق است.تصویری موهون و چندش آور از تفکرات شونیستی آمیخته به سکسیسم و نرینه محوری که در تقابل با رفراندوم کردستان عراق از جانب ژورنالیستهای  روزنامه "النهار" منتشر شده است.
انتشاراین  تصویر  که گویا برشی از فیلم های پورن که در آن یک دختر جوان بلوند با حالتی نشسته  و مطیع بر روی یک کاناپه و دارای برچسپ کردستان بر تیشرتش ، احاطه شده توسط چندین مرد سیاه پوست عضلانی که اسامی کشورهای ایران، سوریه، عراق، اردن و ترکیه بر روی تی شرت هایشان دارند ،در مرحله اول انعکا س و بازتاب افکار حکومتی اسلام زده، ضد زن  و مردسالار در تعریفش از  نقش و جایگاه  زنان درتفکرات و بینش اسلامی می باشد. بر اساس تعداد بسیاری از نوشته ها، احادیث و البته و صد البته کتاب مقدس مسلمانان"قرآن" ، زن به طور کامل از نقش فعال خود در جامعه رانده شده و حتی در حالاتی نجس و منحوس خوانده می شود.جنسیت و هویت مستقل  زن  از زاویه اسلام نمایانگر ضعیف ترین موجودات چه از لحاظ عقلی و چه از لحاظ جسمی در تفکراسلامی می باشد. در  چندین آیه از آیات قرآن، زن به صورت یک برده ی جنسی که هدف از وجود آن فقط تولید مثل و ارضای نیازهای جنسی مردان و به طور تمام قد، مطیع مردان، برادران و پدران(صاحبان و اربابان) خود تعریف شده است. همان طور که در آیات : البقره ۲۲۸ " ...وَلِلرِّجَالِ عَلَيْهِنَّ دَرَجَةٌ …"(...ولی مردان را بر زنان مرتبتی است...)، البقره ۲۲۳"نِسَآؤُكُمْ حَرْثٌ لَّكُمْ…"(زنان کشتزار شما هستند…)، البقره ۲۸۲ "...فَإِن لَّمْ يَكُونَا رَجُلَيْنِ فَرَجُلٌ وَامْرَأَتَانِ مِمَّن تَرْضَوْنَ مِنَ الشُّهَدَاء…"(...اگر دو مرد نبود، یک مرد و دو زن که به آن ها رضایت دهید شهادت گیرید...)، البقره ۲۲۱ "...وَلأَمَةٌ مُّؤْمِنَةٌ خَيْرٌ مِّن مُّشْرِكَةٍ وَلَوْ أَعْجَبَتْكُمْ وَلاَ تُنكِحُواْ الْمُشِرِكِينَ حَتَّى يُؤْمِنُواْ…"(...و کنیز (برده) مومنه بهتر از آزاد زن مشرکه است، هرچند شما را از او خوش آید. و به مردان مشرک تا ایمان نیاورده اند زن مومنه مدهید…)، البقره ۲۳۰، النساء 3، النساء ۱۱، النساء ۱۵، النساء ۲۴، …. و بسیاری از احادیث و فقه وقوانین  شریعت اسلامی   که ارزش و جایگاه  زن در اجتماع را از دریچه افکار شوونیستی و جنسیتی اسلامی بروز می دهند، می توان به راحتی پی به بنیان ایدئولوژیکی  همچنین نوشته هایی برد. اگر این ادبیات روساختی قشرالیت قلم زن در حاشیه قدرت و طبقه حاکمه در عراق باشد که هست،طیفی مافیایی و بشدت وابسته به ارتجاع حاکم با امدادهای غیبی!!!حکومتهای اسلامی ای از جنس ایران  که اداره ی روزنامه ها، مجله ها و وب سایت های مختلف با  مطالبی نژادپرستانه، جنسیتی، فاشیستی و ناسیونالیستی را در دست دارند، روزانه چنین سطحی از ابتذال و انحطاط فکری شان را در قبال مسائل مختلف به خورد مخاطبین شان می دهند.
تصویرچاپ شده از بعدی دیگر تفکرات ملی گرایانه، نژادپرستانه و علی الخصوص فاشیستی گردانندگان این روزنامه را می رساند که با تشبیه کردن مقام زن از دیدگاه اسلامی(ضعیفه) به ملتی که در چندین دهه هدف و آماج حکومت های فاشیستی و سرکوب گر منطقه بوده است و به اشکال مختلف مورد ستم قرار گرفته است،.و چنین تفکری بازخورد عینی مناسبات اقتصادی_سیاسی  ای است که بصورت این چنینی در تلاش برای انکار و امحای اصل معضلات جامعه عراق و تحقیر و تهدید شهروندان آن جامعه به جرم ملیت غیر خودی و با چاشنی شوونیسم  یا هر دستاویز دیگری که توسط دستگاه سرکوبگر حکومتی باز تولید میشود، می باشد.و این مقاله روزنامه فوق بخشی از آن تصویر کلی است. فرمان برداری زنان از مردانشان، تجاوز و تبدیل زنان به برده های جنسی تنها به داعش و گروه ها و باندهای گانگستر  اسلامی محدود نمیشود، بلکه اندیشه های ناشران به اصطلاح تحصیل کرده این روزنامه را نیز کاملا زیر سلطه خود درآورده است.
فرزاد عبدالله پوران
۱.۱۰.۲۰۱۷

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید