دوشنبه, 27 شهریور 1396 ساعت 18:22

پردل زارع - اخبار کارگری در کردستان

پردل زارع -  اخبار کارگری در کردستانبیکاری گسترده در ایران مقصر کیست!  - پردل زارع
خود کشی یک جوان در سقز
در ادامه خودکشی جوانان کورد به علت های مختلف در شهرهای  کردستان  روز سه‌شنبه بیست و یک شهریور ماه یک جوان کورد در شهر سقز به نام " ناصر محمد پور" به علت مسله خانوادگی دست به خود کشی زد . از آغاز امسال تاکنون  بیشتر از سی نفر در شهر های کردستان دست به خودکشی زده اند و نیمی از این خودکشی ها مربوط به زنان میشود.

اعتراض مردم شهرهای کردستان به کشتار کولبران
روز دوشنبه سیزده شهریور مردم‌ معترض به کشتن کولبران و کاسبکاران مرزی در شهرستان بانه در مقابل فرمانداری دست به تجمع اعتراض امیز  زدند که در نتیجه دخالت نیروهای امنیتی  و حمله به تجمع کنندگان تجمع تبدیل به تظاهراتی گسترده شد که موجب به تجمع اعتراضی و تظاهرات های در شهر های دیگر کردستان به نشانه پشتیبانی از مردم شهرستان بانه شد.

مرگ یک کشاورز در سنندج
روز چهار شنبه پانزدهم شهریور یک کشاورز اهل آبادی بوریر به نام " انور ویسی" هنگام کار کردن در زمین کشاورزی به علت واژگون شدن تراکتور جانش را از دست داد.

مجروح شدن یک کولبر بر اثر انفجار مین
روز چهار شنبه پانزدهم شهریور یک کولبر کورد به نام "خدری مام قادر" اهل آبادی "قه‌له‌ ر‌ه‌ش" شهرستان سردشت هنگام جابجا کردن بار در مرز ایران در منطقه مرزی "دوله بی" به علت انفجار مین  یک پای خود را از دست داد.

خود کشی یک کارگر
یک کارگر کورد اهل شهرستان سقز، به نام " علی همتی" که ۳۵ سال سن داشت روز جمعه هفدهم شهریور ماه  در استان تهران به علت بیکاری  و فقر  دست به خود کشی زد.

تجمع اعتراضی کارمندان اداره مخابرات ارومیه
روز سه شنبه بیست و یکم شهریور ماه کارکنان شرکتی اداره مخابرات ارومیه در مقابل دفتر نماینده مجلس ارومیه همزمان با اعتراض سراسری کارمندان شرکتی  اداره مخابرات ایران در شهر ارومیه دست به اعتراض زدند و خواستار مطالبات خود شدند.

مرگ یک جوان به علت خطای پزشکی
روز شنبه یازدهم شهریور"محمد فرجی" اهل شهرستان بوکان به علت خونریزی کلیه در یکی از بیمارستانهای استان تهران جان سپرد. مسولین بیمارستان علت  مرگ این جوان را خطای پزشکی اعلام کرده اند.

قربانی دیگر به این قتلهای ناموسی
به دلیل واختلاف خانوادگی  یک خانواده در شهر سردشت روز پنج شنبه شانزدهم شهریور ماه زنی به نام "کژال" توسط شوهرش با اسلحه کمری کشته شد.

زخمی شدن دو کولبر
روز دوشنبه بیست شهریور در منطقه مرزی "یارمق-بورلان" میان ایران و ترکیه دو کولبر به علت انفجار مین زخمی شدند.این دو کولبر بعد از خمی شدن از طرف نیروهای امنیتی ترکیه بازداشت شدند.
مرگ یک کودک کامیارانی
یک کودک هشت ساله اهل شهرستان کامیاران به نام " ارتین مهدی " روز گذشته به دلیل نبود امکانات پزشکی مورد نیاز در بین راه سنندج- کرمانشاه جان داد. مرگ این‌کودک در حالی است که هیچ کدام از بیمارستانهای شهرستان کامیاران و شهر سنندج امکانات مورد نیاز را برای درمان این کودک نداشته اند و خانواده این‌کودک برای درمانش مجبور به انتقال این کودک به بیمارستان شهر کرمانشاه شده اند.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید