دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 16:42

سعید یگانه - قتل عام خونین شهریور ۱۳۶۷ فراموش نشدنی است!

سعید یگانه - قتل عام خونین شهریور ۱۳۶۷ فراموش نشدنی است!saied
کشتارو قتل عام  زندانیان سیاسی در شهریور ۱۳۶۷ توسط جانیان اسلامی ، تاریخی" سیاه " در حاکمیت ضد انقلاب به قدرت رسیده جمهوری اسلامی است . دروره ای از وحشت ونسل کشی که در ذهنیت تاریخی جامعه ماندگار و غیر قابل گذشت است. تاثیرات مخرب و روانی این جنایت  هنوزبعد از سالها از گذشت  این فاجعه  بر یک نسل از شاهدان عینی و بازماندگان این جنایت هولنالک سنگینی می کند ،زخمی بزرگ بر پیکره جامعه  ایجاد کرده  ، که نه  فراموش شدنی است  ونه قابل بخشش و فقط با  محاکمه و مجازات عاملان و دست اندرکاران این جنایت انسانی ، شاید این زخم ترمیم یابد . قاتلان و دستوردهندگان این جنایت بزرگ هنوز بر مسند قدرت نشسته  و ازآن  دفاع می کنند و  رژیم اسلامی  بعد ازگذشت ۲۹ سال از این واقعه  هنوز بر همین پایه ، یعنی اعدام و سرکوب و اختناق به حاکمیت ننگین خود ادامه می دهد.برای ما و هم نسلهای ما که برای آزادی و رفاه و علیه تبعیض و نابرابری  به پا  خواسته بودیم ، انقلاب مارا با سرکوب وبه خون کشیدند ، این فراموش شدنی نیستف واما یادآوری آن به نسل جدید و اکثریت کارگر و زحمتکش و آزادیخواه جامعه که بیشتر از سه دهه  زیر اختناق و سرکوب و فقر زندگی می کنند ضرورتی سیاسی و تاریخی است و غفلت ازآن ضرر و زیان دوباره غیر قابل جبرانی برای نسل آینده و تحولات سیاسی پیش رو در جامعه ببار خواهد آورد.  
 ارتجاع اسلامی در ایران  با حمایت غرب و پشتیبانی بی دریغ ملی اسلامی ها از بازرگان و قطب زاده و یزدی تا بنی صدر و غیره ،انقلابی که برای آزادی و رفاه و جامعه ای عاری از فقرو سرکوب به وقوع پیوسته بود در نطفه خفه و به خون کشیده و با ایجاد اختناق و سرکوب و کشتار مخالفین و نسلی از انقلابیون چپ و کمونیست ،  جامعه ایران را برای دهه ها به قعر نابودی هدایت کردند.با تبلیغات و با اتکا به خرافات و گرایشات مذهبی بخش قشری و سنتی جامعه ،عکس خمینی را در ماه نشان دادند و توسط بورژوازی  لیبرال اسلامیها که تاریخا بند نافشان به اسلام  وصل بوده ، و همیشه خدمتگذار ارتجاع واسلام و روحانیت بوده اند،  پای خمینی را بر زمین گذاشتند و بد ینسا ن تاریخ خونینی را برای دونسل  در ایران رقم زدند.   
 از ۳۰ خرداد شصت تا شهریور ۱۳۶۷ آن  تاریخی است که ضد انقلاب اسلامی با  ایجاد اختناق ،دستگیری ، شکنجه و اعدام مخالفین و نسلی از انقلابیونی که علیه رژِیم دیکتاتوری پهلوی به میدان آمده بودند خود را بر جامعه تحمیل کرد . از مرداد تا شهریور ۱۳۶۷ هزاران نفر از مخالفین سیاسی ، از کمونیستها و آزادیخواهانی که در سیاهچالهای رژیم زندانی و با وجود فضای وحشت و شکنجه و توابسازی تسلیم این سرکوبگران نشدند ، به شیوه فردی و دسته جمعی اعدام ودر خاورانها زیر خاک کردند .
این تاریخ فراموش شدنی و قابل بخشش نیست مادام که عاملین و دستوردهندگان این جنایت در دادگاعی علنی  محاکمه و مجازات نشوند. این تاریخ از ذهن جامعه پاک شدنی نیست  به دلیل اینکه هنوز که هنوز است دستور دهندگان و قاتلان این جنایت هولناک بر مسند قدرت هستند  و نه اینکه از کرده خود پشیمان نیستند، بلکه ان را  دستور الهی و لازمه زمان برای تثبیت رژیم کثیفشان و حاکم کردن قوانین اسلامی و زور وستم می دانند. به دلیل اینکه  عاملان این جنایت هنوز راست ، راست راه می روند، یا کاندید رئیس جمهوری می شوند و یا در کابینه های دولت روحانی امثال پور محمدی و علیرضا آوایی  پرسه می زنند.
روحانی در جریان رقابت  انتخاباتی به رقبای انتخاباتی خود گفت که "آنها فقط اعدام و زندان بلدند و گفت مردم ،انهایی که در طول۳۸سال فقط  اعدام و زندان بلد بودند قبول ندارند". این مزخرفات از زبان کسی جاری می شود که خود زمانی "خواستار برگزاری مراسم اعدام نه در زندان ، بلکه در نماز جمعه در ادظار مردم بود، و کسی بود که دستورالعمل حجاب اجباری در ادارات را تنظیم و برای اجرا به دولت تقدیم کرد. هنوزدر دولت ایشان دستور دهندگان این جنایت تاریخی حضور دارند و بجای پور محمدی یکی از چهره های شاخض این تاریخ ، علیرضا آوایی عضو هیئت مرگ قتل عام زندانیان سیاسی در سال شصت در شهر اهوازرا جایگزین آن می کنند.
ازحمله وحشیانه به کردستان در سال ۵۸ به دستور خمینی جلاد و اعدامهای یک دقیقه ای جوانان انقلابی به دستور جنایتکاری همچون خلخالی تا جنایت و قتل عام مخالفین از ۳۰ خرداد شصت تا  شهریور ۱۳۶۷ ،  از جنایت رژیم و کشتن جوانان زیر شکنجه در زندان کهریزک ، تا زندانی فعالین کارگری ، مدنی ، معلمی ،زنان و شلاق زدن کارگران به جرم حق طلبی ، ازگرفتار کردن میلیونها جوان به اعتیاد از سر استیصال تا به انتهای فقر وبه  نابودی  کشاندن اکثریت کارگر و مردم زحمتکش  و صدها جنایت دیگر که این رژیم مرتکب شده است حاصل بیشتر از سه دهه حاکمیت رژیم سیاه اسلامی و سرمایه داری بر مقدرات جامعه ایران است .
ما بر این باوریم و تجربه تاکنونی نشان داده که نه تنها محاکمه و مجازات قاتلین فرزندان مردم  ، بلکه برای آزادی و رفاه و زندگی عاری از اختناق و سرکوب و فقر و تبعیض و نابرابری  ،جامعه باید از جمهوری اسلامی عبور کند . امید به بهبود ولو کوچک در جمهوری اسلامی توهمی بیش نیست . .بر خلاف تبلیغات   اصلاح طلبان و اعتدالیون درون و بیرون رژیم تغیراتی در این رژیم حاصل نخواهد شد و فقط و فقط وقت خریدن برای بقا  رژیم است . ما و نسل جدید و اکثریت کارگر و زحمتکش جامعه ایران که  بیشتر از سه دهه اختناق و سرکوب و جنایت را در جمهوری اسلامی تجربه کرده ایم باید تلاش کنیم که به این اوضاع پایان دهیم .راهی دومی مادام که این اوضاع بر قرار است برای ما و اکثریت مردم گرفتار در این جهنم باقی نمانده است .حق گرفتنی است ، دادنی نیست . پایان دادن به کشتارو فقر وفلاکت و تبعیض و نابرابری مادام که جمهوری اسلامی سرمایه بر مسند قدرت است غیر قابل تحقق است  .مصاف و مبارزه هر روزه کارگران و مردم آزادیخواه  و به تنگ آمده از این شرایط برای تحقق این امر بزرگ کافی نیست . باید متشکلتر و قدرتمندتر به میدان آمد.
سعید یگانه سپتامبر ۲۰۱۷
 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید