دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 16:38

پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستان

پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستانبیکاری گسترده در ایران مقصر کیست!  - پردل زارع
کشته شدن کارگر معدن سنگ دالاهو
روز  شنبه  بیست و هسشتم مرداد ماه یک کارگر معدن سنگ خسرو آباد در شهرستان دالاهو به دلیل انفجار در معدن سنگ جان خود را از دست داد
مرگ یک کارگر در سنندج در اثر آتش سوزی عمدی
روز پنج شنبه۲ شهریور ماه یک کارگر در شهر سنندج به علت آتش زدن یک خانه نیمه کاره در محله نبوت دچار سوختگی شدید شد. این اتش سوزی به صورت عمدی از طرف مامورین شهرداری بوده است.متاسفانه در این حادثه عمدی مسلح حسینی  به علط جراحات عمیق جانش را از دست داد.
شلیک نیروی انتظامی به راننده بانه ای
روز پنجشنبه دوم شهریور ماه یک راننده کورد به نام "نژاد محمدی" به دلیل مشکوک بودن به حمل کالای قاچاق از طرف مامورین انتظامی شهرستان بانه مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
عدم پرداخت دستمزد کارگران شهرداری سر دشت
بیش از دویست کارگر شهرداری سردشت که در بخشهایی خدماتی و فضای سبز مشغول به کار هستند اعلام کرده اند که از آغاز امسال تا مرداد ماه امسال تاکنون هیچ دستمزدی دریافت نکرده‌اند.  وهر بار با وعده و و عید مسولین روبرو شده اند.
کشته شدن یک کولبر
روز دوشنبه  سی مرداد ماه یک کولبر هفده ساله به نام  "وحید دولتخواه  جنیکانلو" اهل روستای  " یار مق"  بر اثر شلیک نیرهای مرزبانی ماکو کشته شد.
مرگ دو کارگر کرد در شمال
به دلیل  کم بود کار و بیکاری  در مناطق  مرزی کردستان دو کارگر‌ مهاجر کورد اهل روستای بیساران، که برای کار به شمال ایران رفته بودند، هنگام گذر از رودخانه در آب غرق شدند.
افزایش حوادث کاری در کرمانشاه
از آغاز سال ۱۳۹۶  تاکنون ۱۶۲ نفر در استان کرمانشاه بر اثر حوادث ناشی از کار  دچار مصدومیت شده اند و ۶ نفر هم  جان خود را از دست داده اند. از این تعداد مصدومین ۶  نفر زن بوده اند  و مابقی کارگران بخش مسکن و بخش های صنعتی بوده‌اند.

زندگی دوباره برای محکوم به مرگ
قرار بود روز سه شنبه هفتم شهریور ماه حکم اعدام  "شیرکوه سلطانی" اهل سقز که مدت چند سال بود در زندان مرکزی شهر سنندج  به اتهام قتل "مازیار سلیمی اردلان"  زندانی بود  با حضور خانواده مقتول جابجا شود‌، اما با تلاش فعالین و مردم آزادیخواه سنندج و  سقز خانواده مقتول در آخرین لحظه از اعدام صرفه نظر کردند و زندگی دوباره ای را به " شیرکوه سلطانی " دادند.
تجمع اعتراضی مقابل شهرداری سنندج
روز سه شنبه هفتم شهریور ماه جمعی از مردم ناراضی  به اعمال  وحشیانه مامورین  شهراداری سنندج که موجب مرگ  مسلح حسینی و زخمی شدن امید حسینی شده بود در مقابال شهرداری سنندج دست به تجمع اعتراضی زدند و خواستار دستگیری و دادگاهی کردن عاملین این جنایت شدند.‌
خودکشی یک دختر بوکانی
به علت اختلاف و مشکلات خانوادگی  روز سه شنبه هفتم شهریور ماه   نگار شریفی ۲۲ ساله اهل شهرستان بوکان از راه حلق آویز کردن به زندگی خود پایان داد و اینگونه خود را قربانی سیستم مرد سالاری و ارتجاع اسلامی کرد.
حریق شدن سه کارگر زن در کوره خانه
بر اثر انفجار گاز پیک‌نیک در یکی از کوره خانه‌های شهرستان  وایگان  سه زن کارگر این کوره خانه که اهل روستاهای دور و بر شهرستان مهاباد بودند  دچار حریق شدند.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید