دوشنبه, 26 تیر 1396 ساعت 17:34

پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستان

پردل زارع - اخبار کارگری و اجتماعی کردستانبیکاری گسترده در ایران مقصر کیست!  - پردل زارع

در یک حادثه جوان قروه ای جانش را از دست داد
یک کارگرجوان 31 ساله در اثر یک سانحه و در حین کار جان خود را از دست داد.
بر اساس این گزارش و بر اساس شنیده ها یک کارگر جوان قروه ای در شرایطی که در حال پیاده نمودن بار ورقه آهن از یک جرثقیل در شهرستان قروه بوده است در اثر اصابت یک ورقه آهن با وی جان خود را از دست داده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶
 کرمانشاه از بیکار ترین استانهای ایران
  مرکز آمار ایران با اعلام نرخ بیکاری کشور به تفکیک استانها، بازهم کرمانشاه، چهارمحال بختیاری و استان البرز را بیکارترینهای کشور اعلام کرد.
در آخرین آمار مرکز آمار ایران البرز با ۲۰.۴، چهارمحال بختیاری با ۲۰.۳ و کرمانشاه با ۲۰.۲ در صدر جدول بیکارترین استانهای ایران با هم همنشین هستند.
بیکاری کرمانشاه ۸.۶ درصد از میانگین کشور بالاتر و در شرایط بحران قرار دارد.
آمار بیکاری در کرمانشاه نسبت به بهار گذشته چندین درصد افزایش یلفته است
مرگ و مصدومیت ده گارکر به دلیل فقدان ایمنی محیط کار
به دلیل فقدان ایمنی محیط کار، در سه حادثه کارگری جداگانه طی روزهای گذشته، در حادثه آتش‌سوزی کارخانه کارتن‌سازی در منطقه خاوران ۵ نفر مصدوم و یک نفر کشته شد. سخنگوی آتش‌نشانی خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت که بر اثر ریزش محتویات یک چاه در یک مرکز بازپروری، یک کارگر جوان جان باخت. برق فشار قوی راننده خودرو سنگین را در بوکان به کام مرگ کشاند و کمک راننده را دچار سوختگی کرد.
ریزش چاه در در روستای استرودزرین رود زنجان جان سه کارگر را گرفت
بامداد امروز بر اثر ریزش چاه در روستای استرود زرین رود یکی از مقنی ها  زیر آوار مفقود شده است.
۲ نفر از نیروهای هلال احمر و ۳ نفر از اهالی روستا برای کمک به داخل چاه می روند اما همزمان بر اثر ریزش دیوارهای چاه دو نیروی هلال اهمر و یک نفر از اهالی جان خود را از دست دادند
اعتراض رانندگان‌ بی آرتی سامانه ۴خط ۷شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه۷باچراغ روشن روز ١٧ تیر رانندگان‌ بی آرتی سامانه ۴خط ۷ به علت عدم پرداخت‌ شارژ بن هایشان با روشن کردن هماهنگ چراغهای اتوبوسهایشان دست به اعتراض زدند. مدیریت و حراست با فشار به رانندگان خواستار خاموش کردن صدای اعتراضشان شده اند. رانندگان میگویند در صورت پرداخت شارژ بن هایشان به اعتراض خود ادامه خواهند دارد.
اعتصاب  كارگران ميدان نفتى آذرايلام به دليل تعويق دستمزد ماهيانه
 روز شنبه ١٧ تيرماه سال ١٣٩٦  ، كارگران ميدان نفتى آذرايلام واقع در شهرستان مهران در قالب شركتهاى سروك و شركت توسعه آب و گاز از تاريخ اول تير ٩٦ دست به اعتصاب زدند.اين كارگران ابتدا ١٥٠ نفر بودند ولى بعداً ١٠٠ نفر ديگر كه كاركنان دفاتر فنى و مهندسى بودند به اعتصاب آنها پيوستند و خواستار دريافت حقوق معوقه ٣ ماهه و عيدى خود شدند و بالاخره پس از اعتصاب طولانى در گرماى ٥٦ درجه اين جريان منجر به اخراج ١٥٠ تن از كارگران در تاريخ ١٧ تير ٩٦ شد.
تجمع کارگران ماشین سازی لرستان بابت مطالبات مزد
 روز گذشته ( 22 تیرماه) کارگران کارخانه ماشین‌سازی لرستان دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی   ومعیشتی، مقابل                                                                           استانداری لرستان تجمع صنفی برپا کردند.این کارگران که چندین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند، می گویند حق بیمه ما نیز در ماههای گذشته    پرداخت  نشده و برای تعویض دفترچه های بیمه خود با مشکل مواجهیم.
تجمع کارکنان تعدیلی مخابرات لرستان به همراه خانواده هایشان
روز (22 تیرماه) کارکنان تعدیلی مخابرات لرستان مقابل اداره مخابرات این استان تجمع کردند؛ این کارکنان به همراه خانواده هایشان در این تجمع شرکت کرده بودند.
روز گذشته (22 تیرماه) کارکنان تعدیلی مخابرات لرستان مقابل اداره مخابرات این استان تجمع کردند؛ این کارکنان به همراه خانواده هایشان در این تجمع شرکت کرده بودند
مرگ سه کارگر درتبریزی بر اثر مسمومیت گاز
روز چهار شنبه ۲۳ تیرماه  سه کارگر در  یک کارخانه مواد غذایی در شهر اهر جبه دلیل نبود ایمنی کار   جان خود را از دست دادند .به گفته معاون عملیات سازمان آتش نشانی  شهر تبریز گازهای متصاعد شده از این مخزن های مواد غذایی در این کارخانه موجب کشته شدن این کارگران شده است و این گازها مسمومیت آور هستند و انباشت آنها بر اثر مرور زمان موجب مرگ کارگران بیشتری نیز میشود.
پیکر این کارگران که ۲۳، ۳۹ و ۴۰ ساله بودند، پس از خارج شدن از کارخانه تحویل اورژانس داد

 

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید