دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 10:08

اطلاعيه كميته كردستان حزب حكمتيست - در مورد رويداد زلزله در شهرهاي كردستان

اطلاعيه كميته كردستان حزب حكمتيست - در مورد رويداد زلزله در شهرهاي كردستان
متاسفانه طبق اخبار رسيده ساعت ٢٢ امشب به وقت ايران زلزله اي بشدت بيش از هفت ريشتر در مناطقي از كردستان ايران و عراق روي داده كه تا به حال باعث خسارات جاني و مالي فراواني در شهر و روستاهاي مختلف شده است . مركز اين زلزله روستاي ازگله در مرز ايران و عراق واقع در استان كرمانشاه گزارش شده است .
طبق اخبار منتشره تا به حال در كردستان ايران دهها نفر جان بأخته اند و گزارش ها از كردستان عراق حاكي از زخمي شدن دهها نفر مي باشند.
همچنين بر اثر ويراني ببار امده در اثر اين زلزله تعداد زيادي زير أواره مانده اند.
كميته كردستان حزب حكمتيست ضمن إظهار تاسف از وقوع اين زلزله و تسليت به خانواده قربانيان از مردم ديگر شهر و روستاها كردستان و ايران و همچنين نهادهاي مدني و مردمي مي خواهد كه به ياري زلزله زدگان و اسيب ديدگان بشتابند.اقدامات سريع و بموقع هم اكنون مي تواند جان إنسانها زيادي را تجات دهد.
در چنين شرايطي تشكيل گروههاي إمداد براي كمك به بيرون أوردن قربانياني كه زير أواره مانده اند و جمع اوري مايحتاج انها از ضروري ترين اقدامات است. با همبستگي و اقدامات انسان دوستانه به نجات اسيب ديدگان بشنابيم.
بايد رژيم را فشار بگذاريم كه در كمك به زلزله زدگان كوتاهي نكند همه امكانات دولتي در دست انهاست اما با توجه به. ماهيت و شناختي كه از انها داريم هميشه در چنين مواقعي كوتاهي مي كنند در اين شرايط رژيم بايد امكاناتي را كه در اختيار دارد براي چند روزي نه صرف جنگ و ترور و جنايت ، بلكه براي نجات مردم مناطق زلزله زده بكار اندازد
پيش براي كمك به زلزله زدگان و نجات انها
زنده باد اتحاد و همبستگي مردمي
کمیتە کردستان حزب حکمتیست
٢١ آبان ١٣٩٦

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید