دوشنبه, 24 مهر 1396 ساعت 18:26

اعلامیه کمیته کردستان حزب حکمتیست. در رابطه با تهدید به جنگ علیه مردم کردستان عراق

اعلامیه کمیته کردستان حزب حکمتیست. در رابطه با تهدید به جنگ علیه مردم کردستان عراق

به دنبال رفراندوم مردم کردستان عراق و رای به جدایی و تشکیل دولت مستقل، همچنانکه پیش بینی می شد تهدید و ارعاب از جانب دولت عراق و کشورهای همسایه ، ایران و ترکیه بلافاصله  علیه مردم کردستان عراق آغاز شد و اعلام کردند اجازه نخواهند دادکه عراق تجزیه شود. حقظ تمامیت ارضی عراق را دستاویز و بهانه قرار دادند تا تهدیدات خود علیه مردم کردستان عراق را عملی کنند. به فاصله چند روز بعد از رفراندوم دولت عراق اعلام کرد که حکومت اقلیم باید فرودگاهها و گذرگاههای مرزی مبادله کالا را به دولت مرکزی واگذار کنند.

همزمان جمهوری جنایتکار اسلامی نیروی نطامی وسیعی را به مرز با کردستان عراق فرستاد و مانورنظامی  مشترکی مجاور مناطق مرزی کردستان عراق با نیروهای نظامی دولت عراق بخصوص با شبه نظامیان شیعه " حشد شعبی" تحت فرماندهی سپاه قدس ،  تهدید آشکار جمهوری اسلامی به دخالت نظامی علیه اقلیم و مردم کردستان عراق بود .
سفراخیر اردوغان  به ایران و تصمیم مشترک سران جنایتکار هر دو کشور در مخالفت آشکار ودشمنانه با تصمیم مردم کردستان عراق به جدایی ، ضدیت آشکار رژیمهای ایران و ترکیه نه تنها با مردم کارگر و زحمتکش کرد زبان هر دو کشور، بلکه یک اقدام جنایتکارانه علیه عزم و اراده مردم کردستان عراق برای تعین حق سرنوشت خود است.
تهدید سران جمهوری اسلامی و لحن شدیدا خصمانه و دشمنانه خامنه ای در دیدار با اردوغان که رفراندوم کردستان عراق  "خیانت به کل منطقه است" تحریک آشکار شبه نظامیان شیعه "حشد شعبی "زیر نظارت سپاه قدس ، به فرماندهی قاسم سلیمانی ، که خامنه ای را مرجع خود تلقی میکنند باروت آغاز جنگ علیه مردم ستمدیده کردستان عراق بود .
امروز قاسم سليماني حامی پیامی از جانب خامنه ای  به بغداد سفر کرده و در این پیام حمایت و تشويق رژيم ايران در جنگ عليه مردم كردستان عراق به حيدر عبادي ابلاغ شده است. فرماندهان حشد شعبي رسما تهديد به جنگ كرده اند.  
اکنون با این تهدیدات و فضای متشنجی که درمنطقه ایجاد شده ،آغاز جنگی در کرکوک و مناطق اطراف  در شرف وقوع است . تمام شواهد نشان می دهد که تهدید به جنگ جدی است و باید در مقابل این جنگ تجاوزگرانه ایستادگی کرد.
نیروهای نظامی اقلیم کردستان  و مردم کردستان اعلام کرده اند که در مقابل هر نوع تجاوزی دست به اسلحه خواهند برد.
رای به جدایی و تشکیل دولت مستقل حق طبیعی و پایه ای مردم کردستان است . زیرپا گذاشتن این حق و تهدید به حمله نظامی و آغاز جنگ علیه مردم ستمدیده کردستان به این بهانه ، از طرف هر دولت و هر نیرویی باید از طرف مردم متمدن و آزادیخواه و احزاب و سازمانهای مدافع حقوق انسانی محکوم و مورد اعتراض قرار گیرد.
كميته كردستان حزب حکمتیست در این شرایط خود را در کنار رفقاي حزب كمونيست كارگري كردستان و مردم کارگر و زحمتکش و ستمدیده کردستان عراق می بیند . هر نوع تعرض به حقوق پایه ای مردم کردستان را محکوم و در حد توان خود در مقابل آن ایستادگی کرده و از مردم کردستان دفاع خواهد کرد.
ما به ویژه از مردم کارگر و زحمتکش کردستان ایران می خواهیم که در برابر هر تهدیدی از مردم کردستان عراق حمایت کنند ، در مقابل تجاوزگری جمهوری جنایتکار اسلامی به حقوق مسلم مردم کردستان عراق برای حق تعین سر نوشت خود بایستند ، اعتراض کنند و هر نوع دست درازی جمهوری اسلامی و هم پییمانان مرتجع آنان در عراق به
مردم کردستان را محکوم و با عزم و اراده خود جمهوری اسلامی را از کرده خود پشیمان کنند.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست   
۱۳ اکتبر ۲۰۱۷

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید