یکشنبه, 04 تیر 1396 ساعت 21:43

اعلاميه كميته كردستان حزب حكمتيست درباره - درگيرى روز دوم تیرماه در شهر سنندج

اعلاميه كميته كردستان حزب حكمتيست درباره - درگيرى روز دوم تیرماه در شهر سنندج

بنا به اخبار منتشر شده ، در روز جمعه دوم تیرماه، در يك درگيرى نظامى در شهر سنندج سه نفر از پیشمرگان واعضای سازمان زحمتكشان كردستان تحت مسئولیت عبدالله مهتدی در اثر يورش نيروهاى رژيم اسلامى جان خود را از دست داده و نفر چهارم كه زخمى مى شود به اسارت نيروهاى جمهورى اسلامى در مى آيد. طبق اظهارات خانواده رامين حسين پناهى، آنها هيچ اطلاعى از وضعيت فرزند مجروحشان ندارند و نگران سلامتى او هستند. همچنين نيروهاى سركوبگر رژيم بعد از اين حمله خونين تعدادى از افراد خانواده حسين پناهى از جمله افشين، زبير وانور حسين پناهى را دستگير كرده اند كه از سرنوشت آنها هم خبرى در دست نيست . طبق اخبار دریافت شده نيروهاى سركوبگر امروز يكشنبه هم تعدادى ديگر را در شهر سنندج دستگير كرده اند.

جمهورى اسلامى طبق سياست شناخته شده جنايتكارانه اش از اين واقعه براى ايجاد رعب و ترس در شهر سنندج استفاده كرده و سعى مى كند به مردم مبارز چنگ و دندان نشان دهد . اما مردم مبارز سنندج كه به يمن سركوبگريهاى مداوم جمهورى اسلامى بااين شگرد جنايتكارانه آشنا هستند ، قطعا با هشیاری و اتحاد و همبستگی و همدردى با خانواده جانباختگان بخصوص خانواده حسين پناهى ، مشت محكمى بر دهان جنايتكاران خواهند كوبيد.

كميته كردستان حزب حکمتیست اقدامات جنایتکارانه اخیر جمهوری اسلامی را به شدت محکوم میکند. اعلام میکند بازداشت شدگان رویداد اخیر به فوریت باید آزاد شوند. به خانواده و بستگان قربانيان اين حمله درندانه تسلیت میگوید. ما از مردم مبارز و بخصوص شهر سنندج انتظار داریم، براى اطلاع از وضع دستگير شدگان و آزادى آنها تمام تلاش و امكانات خود را بكار بيندازند.
ھمچنین ما ازتمام احزاب وجریانات سیاسی میخواھیم علیرغم ھر نظر وارزیابی ای کە از سازمان زحمتکشان دارند ، ضمن محکوم کردن این حملە جنایتکارانە برای آزادی دستگیر شدگان بکوشند.
كميته كردستان حزب کمونیست کارگری- حكمتيست
چهارم تیرماه ۱۳۹۶ - ۲۵ ژوئن ۲٠١٧

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید