سه شنبه, 25 تیر 1392 ساعت 18:34

اعتراض کارگران ذوب آهن زاگرس کردستان مستحق حمایت و پشتیبانی اجتماعی است

  کمیته کردستان حزب حکمتیست:  اعتراض مستمر کارگران ذوب آهن زاگرس کردستان مستحق حمایت و پشتیبانی اجتماعی است.


  همانطور که در نشریه اکتبر شماره 118 کمیته کردستان حزب حکمتیست به اطلاعتان رسیده است، 250 نفر از کارگران ذوب آهن کردستان از روز 18 تیر ما ه 1392 در اعتراض به اخراج ازکار و عدم پرداخت دستوزدهای معوقه و سایر  مطالباتشان بویژه بازگشت به سر کار،  ازطرف کارفرما دست به  تجمعات  اعتراضی زده اند . اعتراض کارگران ابتدا در مقابل دفتر کارفرما جریان داشت . اما از آنجا که مذاکرات کارگران با کارفرما  و مسولین ذوب آهن به نتیجه ای نرسید، تصمیم گرفتند که اعتراضات خود را به مقابل ارگانهای دولتی بکشانند. روز 19 تیرماه کارگران درمقابل فرمانداری قروه تجمع کردند، روز 21تیرماه درمقابل استانداری استان کردستان و دفتر نمایندگی ولی فقیه  در شهر سنندج، تجمع کردند و علیرغم مداکره با مسئولینی در استانداری، به هیچ نتیجه ای نرسیدند و ناچارا  راهی تهران شده و روز 24 تیرماه 1392  در مقابل ساختمان عالی ترین مقام جمهوری اسلامی " مقرحکومتی خامنه ای "  این  تجمع اعتراضی ادامه پیدا کرد. و ... کارگران خواهان بازگشت به کار و دریاقت  دستمزد ها و سایر مطالبات به تعویق افتاده شان هستند  و ...


مقامات جمهوری اسلامی تا کنون پاسخ روشنی به کارگران و نماینده های یشان نداده اند و کارگران اعلام کرده اند که به اعتراضات خود در روزهای آینده  همچنان ادامه می دهند.

کمیته کردستان حزب حکمتیست، ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی از  اعتراضات جمعی و مستمر و مطالبات " کارگران کارخانه ذوب آهن زاگرس کردستان " برای دستیابی به مطالبات برحق شان، از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهد کرد و تمامی احزاب و جریانات سیاسی، کارگری، آزادیخواه و برابری طلب را به حمایت و پشتیبانی از این حرکت اعتراضی کارگران به هر شیوه ممکن  برای متحقق شدن مطالبات شان  فرا می خواند.
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری- حکمتیست
 24 تیر ماه  1392

آخرین ویرایش در جمعه, 28 تیر 1392 ساعت 13:21

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پربازدید