فراخوان به اعتصاب عمومی در شهرهای کردستان درروز چهارشنبه ۲۱شهریور

فراخوان به اعتصاب عمومی در شهرهای کردستان درروز چهارشنبه ۲۱شهریور

اعلامیه کمیته کردستان حزب حکمتیست
.
مردم آزادیخواه!
همچنانکه مطلع هستید سرانجام با وجود تلاشهای داخلی و بین المللی و

در باره حمله به رژه نظامی رژیم در اهواز

اعلامیه حزب حکمتیست

امروز ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در جریان مانور نیروهای نظامی رژیم اسلامی در اهواز، یک گروه مسلح با یونیفورم سپاهی و بسیجی به صف رژه نیروهای نظامی رژیم حمله کردند که تاکنون دهها کشته و زخمی بجای گذاشته است. تاکنون گروه گمنام “مقاومت ملی اهواز” و همینطور “داعش” مسئولیت این حمله را بعهده گرفته اند. بنا به اخبار، حمله کنندگان که چهار نفر بودند در این درگیری کشته شده اند. بدنبال این واقعه مقامات جمهوری اسلامی دست به تهدید و تبلیغات زدند. از یکسو منشأ این حمله را دولتهای خارجی نامیدند و از سوی دیگر نیروهای سرکوبگر را به چند محله مسکونی در اهواز گسیل داشتند و عده ای را دستگیر و با خود برده اند.
کارگران، مردم آزادیخواه خوزستان!
آنچه که امروز در جریان حمله به مانور نظامی نیروهای ارتش و سپاه اتفاق افتاد، ربطی به مبارزه آزادیخواهانه شما ندارد. ادعای یک گروه گمنام و یا داعش را نباید جدی گرفت. این اتفاق میتواند یک دسیسه امنیتی نیروهای اطلاعاتی برای اهداف دیگری باشد که از جمله در تبلیغات حکومتی و حمله به مردم بیدفاع در اهواز بلافاصله خود را نشان داد. حتی اگر این حمله توسط داعش و یا یک گروه قومی صورت گرفته باشد، این یک جنگ میان تروریست هاست که تنها دست تروریست های حاکم را برای میلیتاریزه کردن شهرهای خوزستان، خفه کردن اعتراضات کارگری و توده ای که در ماههای اخیر در اهواز و استان خوزستان گسترش امید بخشی پیدا کرده، بازتر می کند. ادامه

اعلامیه کمیته کردستان حزب حکمتیست درباره اعتصاب سراسری پيروزمند در شهرهای كردستان

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست به مناسبت پیروزی اعتصاب سراسری و فراگیر شهرهای کردستان به مردم آزادیخواه کردستان و سراسر ایران بویژه به خانواده و بستگان جانباختگان جنایات اخیر رژیم اسلامی درود میفرستد.
امروز ٢١ شهريور ١٣٩٧ مردم آزادیخواه کردستان با برگزاری اعتصاب سراسری پیروزمند به فراگیرترین شیوه انزجار و اعتراض عمیق خود علیه توحش رژیم اسلامی در اعدام زانيار مرادی، لقمان مرادی و رامين حسين پناهی و موشکباران مراکزاحزاب اپوزيسيون واقع در کردستان عراق را ابراز کردند.
این اعتراض فراگیر به فراخوان احزاب سیاسی کردستان مشخصا فراخوان مشترک احزاب و سازمانهای چپ و کمونیست صورت گرفت. کارگران و مردم آزادیخواه با تعطیل مراکز کارگری و واحدهای تولیدی در شهركهای صنعتی و بستن مغازه ها يكبار ديگر اثبات کردند که جنايات رژيم جمهوری اسلامی را بی پاسخ نخواهد گذاشت.
اقدام متحدانه مردم چهره شهرهای كردستان را تماما دگرگون كرد و قاطعانه اعلام داشت که رژیم جنایتکار اسلامی با اعدام و موشکباران نمیتواند در عزم و اراده استوارشان برای سرنگونی انقلابی آن رژیم خللی ایجاد کند. ادامه

اطلاعیه شماره ۵ گستردش سراسری اعتصاب عمومی در شهرهای کردستان.

مرکز خبری کمیته کردستان حزب حکمتیست
.
طبق اخبار رسیده به ما اعتصاب در شهرهای مهاباد، بوکان، اشنویه و پیرانشهر درجریان است. فیلم و عکس این اعتصاب در شبکه های اجتماعی در دسترس می باشد.

کمیته کردستان حزب حکمتیست
۲۱ شهریور۱۳۹۷

اطلاعیه شماره ۴ اعتصاب سنندج گسترده تر میشود.

مرکز خبری کمیته کردستان حزب حکمتیست

طبق اخبار رسیده به ما ، اعتصاب شهر سنندج در مراکز کارگری و تولیدی و مغازه ها در خیابانهای گلشن، آبیدر، ولیعهد، سیروس، نمکی ، فردوسی، شاپورو شهرک صنعتی تعمیرکاران و فلزکاران گسترش یافته است.
کمیته کردستان حزب حکمتیست
۲۱ شهریور۱۳۹۷

اطلاعیه شماره ۳- اعتصاب عمومی کردستان گسترش می یابد!

مرکز خبری کمیته کردستان حزب حکمتیست

طبق اخبار منتشر شده اعتصاب عمومی درشهرهای بانه ، سقز و پاوه شکل گرفته است.
کمیته کردستان حزب حکمتیست
۲۱ شهریور۱۳۹۷